Okna
Drzwi wewnętrzne
Drzwi zewnętrzne
Okna

Jeśli chcesz mieć dobrej jakości okna drewniane, to poszerz swoją wiedzę o ich elementach składowych.
Miej pewność, że dokonałeś właściwego wyboru. Najważniejsze to:

- konstrukcja okna,
- tarcica, z której wyprodukowano elementy konstrukcyjne,
- zamontowane szyby,
- zastosowane okucia,
- sposób malowania i użyte lakiery i farby
- zastosowane elementy aluminiowe, służące do prawidłowego odprowadzania wody deszczowej
- uszczelki,
- zabezpieczenia do transportu,
- prawidłowe zamontowanie i wyregulowanie okien.
Materiał i Konstrukcja.
Surowcem wykorzystywanym do produkcji okien jest drewno sosnowe i mahoń meranti. Lamele klejone z trzech warstw przy zachowaniu odpowiednich układów słoi, zapobiegają powstawaniu naprężeń w skrzydle okna, dzięki czemu cała konstrukcja charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami użytkowymi.
Najlepszym i najbardziej rozpowszechnionym obecnie rozwiązaniem konstrukcyjnym jest okno jednoramowe. Skrzydło i ościeżnica sklejone jest z trzech warstw - rozwiązanie takie zabezpiecza przed wypaczaniem się ramiaków i minimalizuje naprężenia wewnętrzne w drewnie.


Ciepło i cicho
Najbardziej istotnym czynnikiem wpływającym na poziom strat ciepła jest izolacyjność cieplna okien, określona współczynnikiem przenikania ciepła k (im mniejsza wartość, tym lepiej).
Doskonały współczynnik przenikania ciepła k wynosi 1,1. Taki parametr gwarantuje ciepło w mieszkaniu i znaczną oszczędność pieniędzy wydawanych na ogrzewanie. Używamy najwyższej jakości szyb koncernu Saint Gobain, złożone w zestaw szyb zespolonych przez firmę GasPol. Izolacyjność akustyczna okien Rw-31 dB oznacza, że zapewniają one największą ochronę przed hałasem.Okucia
Okucia powinny być stabilne, długowieczne, łatwe w konserwacji oraz estetyczne, ale przede wszystkim wytrzymałe na duże obciążenia i solidnie zabezpieczające przed włamaniem. Innowacyjna technika okucia firmy Winkhaus łącząc komfort i bezpieczeństwo spełnia najwyższe wymagania stawiane nowoczesnej stolarce otworowejFarby, okapniki, szprosy
Każde okno, które opuszcza fabrykę jest zaipregnowane, pomalowane podkładowo oraz nawierzchniowo. W całym procesie malowania stosowane są tylko i wyłącznie wodorozcieńczalne akrylowe farby. W szerokiej palecie kolorów farb GORI i SIGMA znajdują się zarówno farby kryjące, jak i lazurowe, które pozostawiają strukturę drewna.

Okapniki powinny być wysokiej jakości, gdyż tylko ta zapewnia dobre odprowadzanie wody.
Różnorodne kształty i kolory szprosów nadają oknom styl i elegancję. Nasi Klienci mają możliwość wyboru kolorystyki i szerokości szprosów.